KONCEPCJA POZNAWCZA

poznanie.psychologiczne.org

MENU


Po co komu są prace licencjackie w wersji elektronicznej?

Wydawałoby się, że standardowe, drukowane prace licencjackie są jedynymi powszechnie znanymi wersjami. Tymczasem obecnie nakłada się na studentów wymóg zapisywania swoich prac końcowych również w formie elektronicznej, najczęściej na nośniku, jakim jest płyta CD. Wymóg ten tłumaczy się chęcią ograniczania ilości dokumentów, jakie każdego roku muszą gromadzić uczelnie, w dziekanatach których spoczywa na nich obowiązek archiwizowania prac dyplomowych studentów.

Płytkę CD można załączyć do pracy licencjackiej np. za okładką w specjalnie do tego celu przeznaczonej kieszonce. Wygląda to elegancko i profesjonalnie, a koszt zakupu takiej specjalnej okładki wcale nie jest wysoki.

Co się zaś tyczy kwestii oprawy prac licencjackich i wszelkich innych prac publikowanych na studiach, do wyboru jest tutaj szereg opcji mniej lub bardziej fortunnych. Możemy wybrać np. zwykłe bindowanie, które polega na spięciu luźnych kartek przy pomocy specjalnego paska lub pasków, tzw. bind. Bindy te mogą być plastikowe lub metalowe, najpopularniejsze są jednak te plastikowe.

Bindowanie jest tanie, niemniej tak oprawiana jest większość najzwyklejszych prac zaliczeniowych np. na koniec semestru, więc nie uświetnia zbytnio efektów naszych najintensywniejszych wysiłków umysłowych w trakcie trzyletniego studiowania na uczelni wyższej. Dla prac licencjackich poleca się stosowanie twardych opraw skórzanych, które są eleganckie i dobrze zabezpieczają cenny materiał naukowy przed zniszczeniem.

Jeżeli dodatkowo taka twarda oprawa wyposażona jest w kieszonkę, w której można umieścić płytkę CD, jesteśmy szczęściarzami! Zapłacimy nieco więcej, ale ten koszt z pewnością opłaci się ponieść.

   www.psychologiczne.org