KONCEPCJA POZNAWCZA

poznanie.psychologiczne.org

MENU


Bibliografia w pracy licencjackiej pisanej w Wordzie.

Każdy student tworzący pracę licencjacką, magisterską bądź inną dyplomową powinien posiadać umiejętność pracy z wieloma źródłami bibliograficznymi naraz. Pisząc pracę wiemy, z jakich źródeł korzystaliśmy. Bardzo często cytowane prace naukowe zamieszczamy w przypisach. Wobec czego wszystkie publikacje naukowe z których korzystaliśmy w naszej pracy licencjackiej musimy na końcu pracy w sposób czytelny wymienić.

Prace licencjackie mają to do siebie, że wymaga się w nich mniejszej ilości bibliografii aniżeli w innych. Nie zmienia to faktu, ze tworząc taką pracę powinniśmy skrupulatnie korzystać z funkcji Worda jaką jest właśnie dodawanie cytatów i tworzenie bibliografii. Wszystko to można znaleźć w zakładce odwołania.

Radzę uczciwie wpisywać i dodawać każdą cytowaną pozycję. Dzięki temu w prosty sposób na koniec pracy stworzymy ładną i czytelną bibliografię. Nie będzie już konieczne przepisywanie wszystkich pozycji na końcu pracy. Korzystając z funkcji cytatów i bibliografii oszczędzamy sobie kolejne godziny pracy, które musielibyśmy poświęcić na wypisywanie poszczególnych pozycji.

Prawdę powiedziawszy promotorzy czy komisja egzaminacyjna zwracają największą uwagę na przypisy przy cytowanych pozycjach. Wobec tego, im rzetelniejsze przypisy tym lepsza ocena pracy. Dla Worda będzie to też możliwość stworzenia za nas bardzo ładnej i przejrzystej bibliografii.

Dzięki opcji tworzenia odsyłaczy możemy również zrobić w prosty sposób spis źródeł poza książkowych. O tym jednak będzie w innym artykule. Natomiast warto poczytać o tworzeniu bibliografii na stronach Microsoft. Szczegółowo opisane tam są dodatkowe możliwości z tym związane.

   www.psychologiczne.org