KONCEPCJA POZNAWCZA

poznanie.psychologiczne.org

MENU


Audiobooki zawierają ten sam materiał co książka drukowana, ale w innej postaci

Audiobooki (czyli po polsku: książki do słuchania albo książki audio) zyskują coraz większą popularność. Kolejne publikacje wydawane są w wersji audio, ponieważ ludzie cenią sobie wygodę i dostępność, a właśnie audiobook zapewnia przyjemniejszą obcowanie z wiedzą, przyjemniejszą rozrywkę, której można oddawać się częściej.

Pracuje cały dzień notebookiem

Książki do słuchania są wygodniejsze od tradycyjnych, ponieważ nie męczymy wzroku, żeby poznać treść danej publikacji. Kto pracuje cały dzień przed komputerem, ten znakomicie wie, jak zmęczone są oczy po południu czy wieczorem, a czytanie pogorszyłoby jeszcze ten stan.

Przechadzkę psem dzieckiem

Dzięki książkom do słuchania nie trzeba rezygnować z niczego:

  • ani z ulubionej formy rozrywki
  • relaksu (czytania)
  • ani ze zdrowia (nie obciążamy oczu dodatkowym wysiłkiem)
E-book pozwala urozmaicić swój wolny czas, ponieważ można zabrać go np. na spacer z psem czy dzieckiem albo na przejażdżkę rowerem. Odpoczywamy aktywnie i jednocześnie tak jak do pory, tj. obcując z dziełami literatury, z językiem obcym.

Jesteśmy wzrokowcami (a większość

E-book jest lepszym narzędziem do nauki niż tradycyjna książka, ponieważ zawiera interaktywne elementy, np. mapy czy animacje w technologii flash, których nie da się przedstawić na papierze. Jeśli jesteśmy wzrokowcami (a większość populacji, w tym prawie wszyscy mężczyźni są), to e-book jest publikacją dla nas, gdyż wspomoże naszą naukę. Dzięki e-bookowi można uczyć się szybciej i przyjemniej, a efekty przyswajania wiedzy dłużej pozostaną w pamięci.

   www.psychologiczne.org